Joga bērniem (3 - 6 gadi) | Nava Yoga

Joga bērniem (3 - 6 gadi)

Pieredzējušas skolotājas vadībā bērni iepazīstas ar jogu caur stāstiem, rotaļām un mākslu.

Nodarbība paredzēta pašiem mazākajiem jogotājiem un ir veidota rotaļīgā, bērnu vecumam atbilstošā veidā, iesaistot jogas pozas stāstos un kustību spēlēs. Apzinoties mazu bērnu vajadzības un spēju noturēt uzmanību, nodarbība ir plūstoša un aktivitātes tajā pieskaņojas ieelpas un izelpas ritmam. Ieelpa ir uzmanības sakoncentrēšana, piemēram, konkrētas jogas pozas izpildei, turpretī izelpa ir atslābināšanās, ieelpas laikā iegūtās pieredzes asimilēšana. Talkā tiek ņemtas mākslas tehnikas, mūzika, brīva, radoša kustība, rotaļas un spēles.
Joga dod iespēju bērniem būt kustīgiem, aktīviem, mācīties apzināt un kontrolēt savu ķermeni , attīstīst kustību koordināciju, līdzsvaru. Stāsti, kurus mēs veidojam ar jogas pozu palīdzību un kuru veidošanā bērni aktīvi iesaistās, veicinās arī valodiņas attīstību. Savukārt māksla ļauj bērnam paust savas sajūtas, emocijas, veicināt to apzināšanos, tā ir mierinoša un terapeitiska bērna dziļākās būtības izpausme. Darbošanās grupā ar citiem bērniem, un sadarbības prasmju praktizēšana dažādu spēļu laikā veido bērna sociālās prasmes.

Par nodarbību:
Nodarbība tradicionāli iesākas ar sasveicināšanos un saskaņošanos vienam ar otru un telpu. Nodarbības gaitā jogas pozas kļūst par tēliem stāstā un bērni aktīvi līdzdarbojas stāsta radīšanā un izspēlēšanā, vienlaikus iepazīstot un izmēģinot dažādas jogas pozas. Nodarbībā spēlēsim arī dažādas spēles un rotaļas impulsu kontroles attīstībai un sadarbības prasmju veicināšanai. Nodarbības noslēgumā ir laiks izelpai – māksla un tās plašās iespējas ļaus bērniem piedzīvot savu dabisko esības stāvokli, radoši darbojoties, paužot savas sajūtas, emocijas un nodarbībā piedzīvoto. Atkarībā no nodarbības tēmas un kopējā noskaņojuma mēs zīmēsim, gleznosim, dejosim vai muzicēsim paliekot atvērti radošuma priekam.

Par skolotāju:
Līva Kupča kopā ar bērniem jogo jau 7 gadus. Paralēli darbam bērnudārzā, Līva ir mācījusies hatha jogu, indiešu klasisko deju un šobrīd apgūst deju un kustību terapiju. Šo gadu gaitā Līva ir bijusi sabiedrotais, skolotājs, atbalsts un iedrošinājums gan bērniem, gan viņu vecākiem. Līva turpina dalīties mīlestībā, zināšanās un spēkā, lai kopīgi attīstītos un veidotu tādu pasauli, kādā mūsu visu sirdis vēlētos atrasties.

Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem
Piekrītu